Fico si na fotbale přetrhl achilovku, musel na operaci

ČTK ČTK
24. 2. 2014 11:23
Zákrok se obešel bez komplikací, slovenský premiér nemocnici opustil hodinu poté
Robert Fico.
Robert Fico. | Foto: Reuters

Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico se v neděli zranil při předvolebním fotbalovém zápasu a skončil v košické nemocnici.

Ještě během večera se v Bratislavě podrobil operaci přetržené achilovky na levé noze.

"Hodinu po zákroku mohl premiér z nemocnice odejít," citovala agentura TASR z prohlášení univerzitní kliniky. Operace se podle lékařů obešla bez komplikací, Fico ji podstoupil za lokální anestezie.

Pracovní program premiéra, který se příští měsíc bude ucházet o funkci hlavy státu, a zbývající část kampaně před prezidentskými volbami se podle mluvčí Beatrice Szabóové přizpůsobí vývoji jeho zdravotního stavu.

"Podle předběžných informací lékařů by mu měla speciální ortéza umožnit omezený pohyb," dodala.

Podle průzkumů veřejného mínění je Fico nejpopulárnějším slovenským politikem i největším favoritem nadcházející prezidentské volby. První kolo voleb hlavy státu Slováky čeká 15. března, případné druhé o dva týdny později.

 

Právě se děje

před 36 minutami

KSČM podržela Vojtěcha Filipa, zůstal předsedou strany

Vojtěch Filip zůstává předsedou komunistů. Pro jeho odvolání při sobotním jednání KSČM v Nymburce sice byla většina přítomných delegátů, ale nikoli potřebné dvě třetiny všech členů ústředního výboru strany. Odvoláni nebyli ani místopředsedové KSČM, ale výbor vzal na vědomí už dříve podanou rezignaci Kateřiny Konečné na funkci místopředsedkyně.

Ústřední výbor KSČM má 90 členů, do Nymburka jich v sobotu přijelo 78. Pro odvolání předsedy je nutných 60 hlasů, což jsou dvě třetiny všech členů ústředního výboru. Pro Filipovo odvolání hlasovalo dnes 46 delegátů. Kdyby dnes delegáti předsedu, hlasoval by ústřední výbor o novém. Kandidaturu do čela KSČM ohlásila například právě europoslankyně Konečná. Filip vede stranu 16 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy