Fanoušek nevydržel nadšení, přetřel schránku na zlato

ČTK ČTK
11. 8. 2012 16:04
Nechtěl čekat na poštu, která během olympiády schránky při vítězství Britů přemalovává
Olympiáda v Londýně, ilustrační foto
Olympiáda v Londýně, ilustrační foto | Foto: Reuters

Londýn - Britská policie zadržela osmatřicetiletého muže, který kolem třetí hodiny v noci na vlastní pěst natíral londýnskou poštovní schránku zlatou barvou. 

Svůj čin nestihl dokončit, a tak je schránka z jedné poloviny zlatá a z druhé má původní červenou barvu.

Královská pošta slaví každý triumf britského sportovce na olympijských hrách přemalováním schránky v jeho bydlišti na zlato. 

Zatčený muž nadšený olympijským programem ale nevydržel, než se práce na jihu Londýna ujme profesionální četa.

"Je mi to líto. Mělo jít o žert, který bude součástí olympijské horečky," řekl muž, jehož identitu policie neprozradila, při nočním výslechu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy