reklama
 
 

Facebook změnil loga. Žena vyšla z mužského stínu

10. 7. 2015 22:00
Americká designérka změnila symboly na sociální síti tak, aby žena už nestála za mužem. A neměla účes Dartha Vadera.

USA - Facebook aktualizoval ikonu "přátelé". V původní verzi byl obrys mužské hlavy v popředí a zastiňoval ženskou siluetu.

Za proměnou stojí podle deníku The Telegraph designérka Caitlin Winnerová. Zaznamenala "nerovnováhu" loga a rozhodla se s ní skoncovat.

Všimla si, že ženě chybí kus ramene. To totiž muselo ustoupit muži.

"Nepředpokládám, že je za tím nějaký zlý úmysl. Spíše se nad tím nikdo nezamýšlel. Jako dámu s dvěma robustními rameny mě to však urazilo," říká designérka.

Winnerová upravila i účes ženské ikony. Ten dosavadní prý totiž připomínal helmu Dartha Vadera, hlavní záporné postavy Hvězdných válek.

"Žena byla doslova ve stínu muže, nebyla v pozici, kdy by se 'do toho mohla opřít'", vysvětluje designérka. Naráží tím na knihu jedné z šéfek Facebooku Sheryl Sandbergové. Právě ona je autorkou titulu s názvem "Opřete se do toho", v němž povzbuzuje ženy, aby se ve své profesi více prosazovaly.

Změny se dočkala také ikona "skupina". Dříve se skládala ze dvou mužů a jedné ženy. Složení pohlaví Winnerová zachovala, nově však umístila ženu do středu.

Nový design se postupně začíná objevovat na facebookové stránce všech uživatelů populární sociální sítě. Minulý týden Facebook zároveň vylepšil logo i ochrannou známku změnou fontu písma.

autor: Barbora Roubalová | 10. 7. 2015 22:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama