Facebook chce dát miliardy, aby měl internet každý na světě

ČTK ČTK
6. 9. 2014 17:49
"Věřím, že v dlouhodobém horizontu to bude dobrá věc pro nás a pro celý svět," uvedl generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Mexiko - Společnost Facebook je připravena investovat miliardy dolarů do splnění svého cíle, kterým je dostupnost internetu pro všechny lidi na planetě.

Uvedl to generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg.

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

"To, na čem nám opravdu záleží, je připojení každého na světě," prohlásil Zuckerberg v Mexiku na akci pořádané mexickým miliardářem Carlosem Slimem.

"I když to znamená, že Facebook musí utratit v příští dekádě miliardy dolarů, aby se tak stalo, věřím, že v dlouhodobém horizontu to bude dobrá věc pro nás a pro celý svět."

Tři miliardy lidí mají připojení k internetu

Podle údajů Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) měly na konci loňského roku připojení k internetu zhruba tři miliardy lidí. Necelá polovina z nich, 1,3 miliardy, používá Facebook, který je největší sociální sítí na světě.

Facebook loni spustil svůj projekt Internet.org, jehož cílem je připojit miliardy lidí bez přístupu k internetu v místech jako Afrika a Asie. Na projektu spolupracuje s firmou i několik mobilních operátorů a výrobců telefonů, napsala agentura Reuters.

 

Právě se děje

Další zprávy