F-35 musely opět na zem, tentokrát kvůli závadě chlazení

Zahraničí Zahraničí
17. 9. 2016 14:46
Peripetie amerického letectva s nejmodernějšími stíhacími letouny F-35 neberou konce. US Air Force oznámilo, že dočasně pozastavilo lety deseti strojů, a to kvůli závadě na chlazení uvnitř palivových nádrží. Je tomu přitom jen měsíc, co byly uznány za "schopné boje". F-35 bývá označován za nejdražší zbraňový systém v historii. Jeho vývoj, na němž se se společností Lockheed Martin podílí devět zemí, přišel na odhadem 400 miliard dolarů. K dispozici jsou varianty F-35A, F-35B a F-35C. První počítá s konvenčním startem a přistáním, druhá bude schopna kolmého startu i přistání a třetí provozu na letadlové lodi.
F-35
F-35 | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy