Extrémisté zveřejnili výhrůžky určené Malale Júsufzaiové

ČTK ČTK
11. 10. 2014 13:17
Pro nepřátele islámu jsme si připravili nabroušené nože, napsali na komunikační síti Twitter extremisté.
Foto: Reuters

Islámábád - Jen několik hodin poté, co se 17letá Malala Júsufzaiová v pátek stala nejmladší nositelkou Nobelovy ceny za mír, dostala výhrůžky od pákistánských islámských extremistů.

Dívka pocházející z Pákistánu ocenění získala za svůj boj za práva dívek na vzdělání.

"Lidi jako Malala by měli vědět, že se nenecháme odstrašit propagandou (nevěřících). Pro nepřátele islámu jsme si připravili nabroušené nože," napsali na komunikační síti Twitter extremisté z organizace, která se v srpnu odštěpila od pákistánské odnože islamistického hnutí Taliban.

Malala Júsufzaiová předloni téměř přišla o život, když jí útočníci z Talibanu v pákistánském údolí Svát střelili do hlavy a krku. Trnem v oku jim byl její blog popisující život místních žen a dívek a kritizující nerovnoprávnost.

Sám pákistánský Taliban, který zastřešuje více jak deset skupin, ocenění mladé aktivistky zatím jinak nekomentoval. Malala žije a studuje v Británii.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy