Exploze v továrně v Ghaně si vyžádala nejméně 80 zraněných

ČTK ČTK
9. 5. 2017 21:32
Exploze v továrně ve městě Takoradi na západě Ghany si v úterý vyžádala nejméně 80 zraněných. S odkazem na ghanskou státní agenturu o tom informovala agentura AP. Výbuch se podle člena hasičských sborů Emmanuela Bonneyho stal ráno, když tanker vypouštěl náklad zkapalněného plynu. Bonney uvedl, že při explozi bylo zraněno i šest hasičů a jeden z nich je ve vážném stavu. Dodal, že 37 lidí utrpělo vážná zranění, kvůli kterým byli převezeni do nemocnice v hlavním městě. Dalších 25 zraněných bylo převezeno do nemocnicí blíže k místu incidentu. Při explozi podle ghanské státní agentury vzplanul tamní sklad.
Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy