Smrt na maratonu, útoky v Bostonu šokovaly svět

Smrt na maratonu, útoky v Bostonu šokovaly svět
Několik desítek minut před výbuchem slaví nicnetušící sportovci úspěch v závodě.
Zhruba dvě hodiny po doběhu vítězů - zatímco desítky běžců stále proudí do cíle - přichází v krátkém sledu za sebou dvě exploze.
Nevelké a podle policie nepříliš odborně vyrobené nálože byly ukryty v odpadkových koších a obsahovaly vysoce explozivní materiál.
Okamžik výbuchu jedné ze dvou náloží.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
16. 4. 2013 11:40

V cíli slavného bostonského maratonu vybuchly dvě bomby a vyžádaly si nejméně tři oběti a přes 140 zraněných. Policie nalezla další nálože a pátrá po pachatelích. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, mluví se o potenciální akci islamistů, ale i domácích radikálů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 38 minutami

Biden se v říjnu sejde s Macronem. Francouzský prezident také pošle svého velvyslance zpět do USA

Americký prezident Joe Biden se ve středu telefonicky spojil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem ve snaze urovnat diplomatickou roztržku vyvolanou novým bezpečnostním paktem Američanů s Británií a Austrálií. Bílý dům a Elysejský palác následně ohlásily na konec října setkání obou prezidentů, které se má uskutečnit v Evropě. Také informovaly o Macronově rozhodnutí poslat příští týden francouzského velvyslance zpět do USA.

Francie minulý týden přistoupila k bezprecedentnímu kroku a svého ambasadora povolala ke konzultacím v reakci na nové bezpečnostní partnerství mezi USA, Británií a Austrálií, jehož součástí je poskytnutí amerických jaderných ponorek australské armádě. Austrálie zároveň oznámila odstoupení od dohody o dodávce ponorek uzavřené v roce 2016 s francouzskou firmou Naval Group a francouzská vláda v reakcích neskrývala rozhořčení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy