Exploze cisterny v Afghánistánu zranila desítky lidí

ČTK ČTK
26. 10. 2011 7:45
U cisternového vozidla explodovaly bomby, zatím jsou potvrzeni tři mrtví
Foto: Reuters

Kábul - Nejméně tři mrtvé a 35 zraněných si dnes v Afghánistánu vyžádala exploze dvou bomb u cisternového vozidla s palivem. S odvoláním na úřady v provincii Parván, která leží severně od metropole Kábulu, o tom informovala agentura AFP.

"Menší výbuch způsobený bombou udělal díru do cisternového vozidla. Když se lidé shromáždili, aby odebrali palivo, nastala větší exploze," sdělil zástupce provinčního úřadu.

Do blízké nemocnice byla podle afghánského ministerstva zdravotnictví přepravena těla tří mrtvých a také 35 zraněných. Podle agentury AP, která citovala jiný zdravotnický zdroj, je mrtvých pět a zraněných 45.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy