Exkluzivně: Steven Seagal chce trvalý pobyt v Rusku

Jiří Just Jiří Just
4. 3. 2013 13:11
Akční filmová hvězda chce následovat svého kolegu, Francouze Gérarda Depardieua

Moskva (od našeho spolupracovníka) - Rusko láká další velkou hvězdu. Po Gérardu Depardieuovi se podle informací Aktuálně.cz o trvalý pobyt v zemi zajímá i Steven Seagal.

Akční hrdina 90. let, který se proslavil jako neohrožený kuchař Casey Ryback v sérii Přepadení v Pacifiku nebo v roli exagenta CIA Nica ve filmu Nico - víc než zákon, je velkým přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina. Stejně jako Depardieu.

Jak řekl deníku Aktuálně.cz dobře informovaný ruský zdroj, Seagal má údajně zájem o trvalý pobyt v Burjatské republice na jihu Sibiře. V nejbližší době by měl - tak jako Francouz Depardieu v mordvinském Saransku - dostat byt v hlavním městě republiky Ulan-Ude.

Nemilosrdný filmový zabiják, který je v civilním životě zbožný buddhista, si měl vybrat Burjatsko právě proto, že je považováno za centrum buddhismu v Rusku. Současně region sousedí s Mongolskem, odkud pochází jeho čtvrtá manželka Erdenetuja Batsuch.

Steven Seagal přitom o svém vřelém vztahu k Rusku hovořil mnohem dříve než Gérard Depardieu.

"Mohu říci, že sám jsem Rus, mám ruskou rodinu, miluji Rusko a jsem hrdý na to, že jsem Rus. Opravdu miluji tuto zemi a lidi, kteří v ní žijí," prohlásil před třemi lety herec, jehož dědeček údajně byl burjatského původu.

Gérard Depardieu už ruský pas má.
Gérard Depardieu už ruský pas má. | Foto: Reuters

Seagal je často vidět po boku šéfa Kremlu Vladimira Putina. Naposledy ho s ním televizní kamery natočily loni v srpnu na mistrovství Ruska ve smíšených bojových uměních v Soči.

Zatímco Putin kdysi zápasil v judu, Seagal se aktivně věnuje aikidu, v němž získal sedmý stupeň černého pásku.

"Myslím si, že Putin je význačný světový lídr a pro Rusko udělal neuvěřitelné věci. Samozřejmě, v čele státu nikdy nebude stát člověk, který se líbí absolutně všem. Stejně tak jako neexistuje herec, kterého by absolutně všichni milovali. Každý má mít svůj názor. A podle mého názoru Putin udělal ohromný kus práce," chválil herec v Soči ruského prezidenta.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 3 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy