Exkluzivně: Steven Seagal chce trvalý pobyt v Rusku

Jiří Just Jiří Just
4. 3. 2013 13:11
Akční filmová hvězda chce následovat svého kolegu, Francouze Gérarda Depardieua

Moskva (od našeho spolupracovníka) - Rusko láká další velkou hvězdu. Po Gérardu Depardieuovi se podle informací Aktuálně.cz o trvalý pobyt v zemi zajímá i Steven Seagal.

Akční hrdina 90. let, který se proslavil jako neohrožený kuchař Casey Ryback v sérii Přepadení v Pacifiku nebo v roli exagenta CIA Nica ve filmu Nico - víc než zákon, je velkým přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina. Stejně jako Depardieu.

Jak řekl deníku Aktuálně.cz dobře informovaný ruský zdroj, Seagal má údajně zájem o trvalý pobyt v Burjatské republice na jihu Sibiře. V nejbližší době by měl - tak jako Francouz Depardieu v mordvinském Saransku - dostat byt v hlavním městě republiky Ulan-Ude.

Nemilosrdný filmový zabiják, který je v civilním životě zbožný buddhista, si měl vybrat Burjatsko právě proto, že je považováno za centrum buddhismu v Rusku. Současně region sousedí s Mongolskem, odkud pochází jeho čtvrtá manželka Erdenetuja Batsuch.

Steven Seagal přitom o svém vřelém vztahu k Rusku hovořil mnohem dříve než Gérard Depardieu.

"Mohu říci, že sám jsem Rus, mám ruskou rodinu, miluji Rusko a jsem hrdý na to, že jsem Rus. Opravdu miluji tuto zemi a lidi, kteří v ní žijí," prohlásil před třemi lety herec, jehož dědeček údajně byl burjatského původu.

Gérard Depardieu už ruský pas má.
Gérard Depardieu už ruský pas má. | Foto: Reuters

Seagal je často vidět po boku šéfa Kremlu Vladimira Putina. Naposledy ho s ním televizní kamery natočily loni v srpnu na mistrovství Ruska ve smíšených bojových uměních v Soči.

Zatímco Putin kdysi zápasil v judu, Seagal se aktivně věnuje aikidu, v němž získal sedmý stupeň černého pásku.

"Myslím si, že Putin je význačný světový lídr a pro Rusko udělal neuvěřitelné věci. Samozřejmě, v čele státu nikdy nebude stát člověk, který se líbí absolutně všem. Stejně tak jako neexistuje herec, kterého by absolutně všichni milovali. Každý má mít svůj názor. A podle mého názoru Putin udělal ohromný kus práce," chválil herec v Soči ruského prezidenta.

 

Právě se děje

Další zprávy