Video: Fake news před eurovolbami. V Maďarsku se zase objevuje migrace a Soros

Martin Ehl Martin Ehl
4. 5. 2019 17:44
Kampaň před volbami do Evropského parlamentu ovládla ve středoevropských zemích domácí témata. Je to například velmi patrné v Polsku. V Maďarsku se zase výrazně projevuje fakt, že mnoho politických stran ani nemá dost financí na vedení kampaně. "Jedinou výjimkou je vládní strana Fidesz. Ta kontroluje státní média a má dost financí na vlastní kampaň," říká Dániel Bartha z budapešťského think-tanku Centrum pro euroatlantickou integraci a demokracii s tím, že vládní kampaň se soustřeďuje na migraci a amerického finančníka maďarského původu George Sorose. S ním bývá spojena i řada dezinformací. Jak vypadají lživé zprávy ve střední Evropě před eurovolbami? Více se dozvíte ve videu.
V Maďarsku nemají kromě vládního Fideszu politické strany peníze na kampaň | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy