Kolik stojí převaděči a jak to vypadá v uprchlickém táboře? Projděte si cestu migrantů do Evropy

Ondřej Plevák
26. 6. 2018 20:10
Od vypuknutí migrační krize zamířily do evropských zemí stovky tisíc imigrantů. Evropská unie na nápor nedokázala dostatečně přesvědčivě reagovat. Projděte si jednotlivé fáze, kterými může imigrant mířící do Evropy z jihu či jihovýchodu projít, a to včetně azylového řízení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
Evakuace povstalců z města Dúmá u Damašku
Evakuace povstalců z města Dúmá u Damašku | Foto: Reuters

Vidina lepšího života

Příčin vzniku migračních vln do Evropy je celá řada. Mezi lidmi mířícími do EU se kromě uprchlíků prchajících před válkou, ozbrojenými konflikty či pronásledováním nacházejí i takzvaní ekonomičtí imigranti. Pro ty může být motivací vidina lepšího života například v Německu, Švédsku nebo ve Francii.

Podle odhadů zastoupení národností mezi imigranty jde nejčastěji o obyvatele Sýrie, Afghánistánu a Iráku, zemí subsaharské Afriky (například Eritrea, Súdán) a západního Balkánu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy