Kolik stojí převaděči a jak to vypadá v uprchlickém táboře? Projděte si cestu migrantů do Evropy

Ondřej Plevák
26. 6. 2018 20:10
Od vypuknutí migrační krize zamířily do evropských zemí stovky tisíc imigrantů. Evropská unie na nápor nedokázala dostatečně přesvědčivě reagovat. Projděte si jednotlivé fáze, kterými může imigrant mířící do Evropy z jihu či jihovýchodu projít, a to včetně azylového řízení.
Evakuace povstalců z města Dúmá u Damašku
Evakuace povstalců z města Dúmá u Damašku | Foto: Reuters

Vidina lepšího života

Příčin vzniku migračních vln do Evropy je celá řada. Mezi lidmi mířícími do EU se kromě uprchlíků prchajících před válkou, ozbrojenými konflikty či pronásledováním nacházejí i takzvaní ekonomičtí imigranti. Pro ty může být motivací vidina lepšího života například v Německu, Švédsku nebo ve Francii.

Podle odhadů zastoupení národností mezi imigranty jde nejčastěji o obyvatele Sýrie, Afghánistánu a Iráku, zemí subsaharské Afriky (například Eritrea, Súdán) a západního Balkánu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy