Video: Velké evropské strany se už teď domlouvají na nástupci Junckera, říká expert

Martin Ehl Martin Ehl
18. 5. 2019 18:00
Nedávný summit EU v rumunském Sibiu ukázal, že sedmadvacet členských států chce rychle ukázat svoji akceschopnost i přes nejistotu panující kvůli brexitu. Prezidenti a premiéři zdůraznili jednotu sedmadvacítky a co nejdříve po volbách do Evropského parlamentu budou chtít zvolit nového šéfa Evropské komise a Evropské rady. "Velké evropské strany už se rozhodují a domlouvají se na potenciálních kandidátech na šéfa Evropské komise a rady," tvrdí Wojciech Przybylski z magazínu Visegrad Insight, který se věnuje oblasti střední Evropy. "Sibiu je znovu potvrzení toho, že jmenování (do obou funkcí) bude rychlé a dojde k němu hned poté, co budou známy volební výsledky."
Summit EU v rumunském Sibiu ukázal, že sedmadvacet členů je rozhodnuto ukázat rychle svoji akceschopnost i přes nejistotu panující kvůli brexitu. | Video: Martin Ehl
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy