Lídři kandidátek do eurovoleb diskutovali v kině. Podívejte se, co slibovali voličům

Zahraničí Zahraničí
21. 5. 2019 13:57
Lepší Evropu, silné Česko v silné Evropě nebo boj za české pracující slibovali lídři devíti kandidátek do evropských voleb. Jen čtyři dny před začátkem hlasování se utkali v debatě v pražském kině Bio Oko. Na závěr diskuse pořádané Asociací pro mezinárodní otázky ve spolupráci s deníkem Aktuálně.cz a serverem Euractiv.cz měli všichni kandidáti přesně minutu na to, aby voliče přesvědčili, že mají volit právě je. Podívejte se na záznam všech těchto minutových vystoupení.
Pondělní debata v holešovickém kině Bio Oko. | Video: Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

před 1 minutou

Nejméně 18 obětí si vyžádalo důlní neštěstí v Číně, po dalších obětech záchranáři pátrají

Nejméně 18 horníků se udusilo oxidem uhelnatým v dole na jihozápadě Číny, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na čínskou státní televizi. Záchranáři pátrají po dalších pěti pohřešovaných havířích. Podle serveru Global Times se jednoho horníka podařilo zachránit. Příčiny neštěstí úřady vyšetřují.

Podobná neštěstí jsou v Číně poměrně častá. Před rokem v uhelném dole v provincii Kuej-čou na jihozápadě Číny přišlo při výbuchu o život 14 lidí.

Častou příčinou nehod často bývá nedodržování bezpečnostních pravidel a zpravidla po neštěstích úřady slibují jejich přísnější vymáhání. Nicméně počet obětí mezi horníky v posledních letech podle dostupných údajů klesal.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Američtí poslanci odhlasovali celonárodní legalizaci marihuany, návrh nejspíš narazí v Senátu

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA, ve které mají většinu demokraté, se vyslovila pro dekriminalizaci marihuany na federální úrovni. Pro vyškrtnutí marihuany ze zákona o omamných látkách v pátek hlasovalo 228 zákonodárců, proti bylo 164 členů sněmovny, převážně z řad republikánů, uvedly tiskové agentury. Současně upozornily, že návrh nejspíše neprojde v Senátu, ve kterém mají většinu republikáni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy