Grafika: Znáte obchodní dohody EU? Po Kanadě je na řadě Mexiko a jihoamerické země

Tomáš Kunc Lukáš Hendrych, EurActiv.cz, Tomáš Kunc
28. 2. 2017 16:54
V polovině února Evropský parlament schválil obchodní dohodu mezi Evropskou unií a Kanadou (CETA). Evropská komise už ale zveřejnila další obchodní plány. Po Kanadě jsou na řadě Mexiko a jihoamerické sdružení MERCOSUR. Především v případě Mexika se předpokládá, že se novou dohodu podaří vyjednat rychle, a to díky změnám ve vztahu s USA. Obchodní politika EU je však mnohem rozsáhlejší. Různé formy smluv o liberalizaci obchodu má vyjednané s velkou částí světa. A s mnoha dalšími zeměmi Brusel užší spolupráci plánuje. Podívejte se na přehled již existujících obchodních dohod i na další obchodní plány EU.
Foto: Aktuálně.cz

Celní unie

Jde o dohodu především mezi státy Evropské unie. Státy mezi sebou odstranily celní poplatky a dohodly se na společném celním sazebníku vůči dalším zemím.

Země
EU, Turecko, Andorra, San Marino

 

Právě se děje

před 18 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy