Ty nejbizarnější momenty v europarlamentu: Chvála Mussoliniho i "podřadné ženy"

Helena Truchlá Helena Truchlá
30. 4. 2019 20:45
Za měsíc bude jasno o novém složení Evropského parlamentu. Končící pětileté funkční období kromě stovky přijatých legislativních návrhů poznamenaly také nevšední incidenty. V budově instituce se například porvali dva poslanci nebo zazněly urážlivé výroky o ženách.
Europoslanec UKIP Steven Woolfe na snímku z června 2016.
Europoslanec UKIP Steven Woolfe na snímku z června 2016. | Foto: Reuters

Rvačka mezi spolustraníky

Europoslanec za britskou euroskeptickou stranu UKIP (Strana nezávislosti Spojeného království) Steven Woolfe musel být během zasedání ve Štrasburku hospitalizován poté, co se na jednání popral se svým spolustraníkem Mikem Hookem.

Půl hodiny po potyčce ještě zvládl hlasovat na plenárním zasedání, po odchodu ze sálu ale zkolaboval na chodbě a musel být odvezen do nemocnice. K incidentu došlo v říjnu 2016, kdy se Woolfe zrovna ucházel o pozici šéfa strany. Kandidatury se nakonec vzdal. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy