Evropa ve vesmíru. Podívejte se, kolik času strávili jednotliví astronauti v kosmu

Evropa v datech
13. 11. 2018 10:30
Čechoslovák Vladimír Remek strávil před 40 lety osm dní v kosmu. V grafice se můžete podívat na přehled všech evropských astronautů. A také na to, kdy ve vesmíru byli a kolik času mimo naši planetu strávili.

Názvy zemí jsou uvedeny podle současného stavu. Chybí proto Československo a nejsou rozlišeni astronauti z východního a západního Německa.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy