Evropa ve vesmíru. Podívejte se, kolik času strávili jednotliví astronauti v kosmu

Evropa v datech
13. 11. 2018 10:30
Čechoslovák Vladimír Remek strávil před 40 lety osm dní v kosmu. V grafice se můžete podívat na přehled všech evropských astronautů. A také na to, kdy ve vesmíru byli a kolik času mimo naši planetu strávili.

Názvy zemí jsou uvedeny podle současného stavu. Chybí proto Československo a nejsou rozlišeni astronauti z východního a západního Německa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Soud na Slovensku potrestal 14 lety vězení bývalého elitního prokurátora

Soud na Slovensku uznal bývalého šéfa elitní složky prokuratury Dušana Kováčika vinným z korupce a z dalších trestných činů. Za to mu vyměřil 14 let vězení a trest propadnutí majetku. Vůči tomuto rozhodnutí soudu první instance se lze odvolat.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který byl odsouzen, byť nepravomocně, po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlamentních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) expremiéra Roberta Fica.

Zdroj: ČTK
Další zprávy