Přehledně: Jak se změní internet? Z Ulož.to mohou zmizet filmy, ze Seznamu články

on on
Aktualizováno 30. 3. 2019 20:19
Na internetu se doslova válí tisíce filmů. To by se mohlo brzy změnit. Stejný osud může potkat také miliony písní, které jsou k mání na YouTube. Posluchače ani diváky totiž obvykle nezajímá, kdo píseň na server nahrál - autory filmů a písní však ano. Podle nové směrnice, kterou v úterý schválili europoslanci, nyní pořady, na které nemá web autorská práva, zmizí. Bude to znamenat konec internetu? Připravili jsme srozumitelný přehled, který vysvětluje, co vlastně europoslanci ve Štrasburku v úterý schválili.
Foto: Youtube.com

Co se změní

Na internetu se doslova válí tisíce filmů. To by se mohlo brzy změnit. Stejný osud může potkat také miliony písní, které jsou k mání na YouTube. Posluchače ani diváky totiž obvykle nezajímá, kdo píseň na server nahrál - autory filmů a písní však ano. Podle nové směrnice, kterou v úterý schválili europoslanci, nyní pořady, na které nemá web autorská práva, zmizí.

Podle kritiků zákona, například českých pirátů, se jednalo o černý den pro svobodu internetu v Evropě. Opačný tábor mluví o srovnání trhu.

  • Bude to znamenat konec internetu? Připravili jsme srozumitelný přehled, který vysvětluje, co vlastně europoslanci ve Štrasburku v úterý schválili.
 

Právě se děje

Další zprávy