reklama
 
 

Bruselské bizarnosti: Nad těmito zákony vám zůstane rozum stát. A co jsou jen mýty?

A co děti? Nesmí si už hrát Foto: Ondřej Besperát

A co děti? Nesmí si už hrát

Zlý Brusel zakázal dětem nafukovat balonky. Tedy tak trochu. Zaručená zpráva se i v českých médiích objevila v roce 2011.

O co šlo? O směrnici o bezpečnosti hraček z roku 2009, která zavedla nové bezpečnostní požadavky, které mají dětem zaručit do budoucna "co největší úroveň ochrany". Kromě toho, že jejím cílem bylo chránit zdraví dětí a snížit počet nehod při používání hraček, které se do Evropy dovážejí hlavně z Dálného východu, upravila směrnice i stávající pravidla týkající se jejich prodeje.

Jak to tedy je s balonky? "Evropská unie v žádném případě nezakazuje dětem nafukovat balonky. Směrnice o bezpečnosti hraček z roku 2009 ukládá výrobcům a dovozcům povinnost uvádět na obalech hraček informace o rizicích, která se při manipulaci s nimi mohou vyskytnout. Informace na obalu tak slouží především jako varování pro rodiče," posvítil si vloni na případ server EurActiv.cz.

Standardizace evropských norem má kupujícím kdekoliv v EU zaručit potřebnou kvalitu hraček, o povinnostech nebo zákazech pro děti ale nehovoří. Jen na možné nebezpečí upozorňuje jejich rodiče.

autoři: Kateřina Vítková, Zahraničí | 26. 8. 2018 20:10

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama