Evropská unie vyzvala k okamžitému příměří v Sýrii, Asadův režim podle ní brutálně útočí na nevinné

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 2. 2018 20:00
Evropská unie v pátek vyzvala k okamžitému příměří v Sýrii. Podle předsedy unijních summitů Donalda Tuska syrský režim prezidenta Bašára Asada "brutálně útočí" na nevinné muže, ženy a děti. Rusko a Írán, které Asada podporují, proto Tusk vyzval, aby toto násilí zastavily. Síly prezidenta Asada od neděle intenzivně bombardují syrskou východní Ghútu. Jde o poslední větší území u Damašku, které mají pod kontrolou tisíce povstalců z různých skupin, včetně islamistických milicí. V obležení tam od roku 2013 žije na 400 000 civilistů, kteří trpí nedostatkem potravin a léků. Tusk oznámil, že EU žádá zajištění humanitární přístupu a ochranu ohrožených civilistů.
K zastavení násilí vyzval předseda unijních summitů Donald Tusk.
K zastavení násilí vyzval předseda unijních summitů Donald Tusk. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 22 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy