Evropská unie prodloužila operaci Atalanta. Proti pirátům bojuje u břehu Somálska na 1000 vojáků

ČTK ČTK
28. 11. 2016 16:09
Země EU prodloužily mandát unijní protipirátské operaci Atalanta u somálského pobřeží do konce roku 2018. Podle příslušné tiskové zprávy také na operaci vyčlenily finanční prostředky ve výši 11 milionů eur (asi 297 milionů Kč). Atalanta pracuje u somálských břehů od prosince 2008 v souladu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN. Cílem bylo zamezit aktivitám novodobých pirátů v oblasti. Pomáhá také s ochranou plavidel, která přivážejí pod vlajkou OSN například humanitární pomoc. Pro letošní rok je počítáno s rozpočtem 6,3 milionu eur (asi 170 milionů Kč). Součástí operace je obvykle okolo 1000 vojáků, tři nebo čtyři vojenská plavidla a několik průzkumných letadel.
Piráti s rukojmími v Somálsku.
Piráti s rukojmími v Somálsku. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy