Europoslanci UKIP se poprali, jeden z nich skončil v nemocnici

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 6. 10. 2016 15:58
Europoslanec za britskou stranu UKIP Steven Woolfe byl hospitalizován. Při potyčce, k níž došlo během zasedání poslaneckého klubu ve Štrasburku, dostal od kolegy ránu do obličeje a následně se zhroutil. Dokonce se objevily zprávy o "život ohrožujícím" krvácení do mozku. Sám Woolfe ale posléze v prohlášení uvedl, že se prognózy nepotvrdily a cítí se dobře. Devětačtyřicetiletý politik ve středu oznámil, že se chce ucházet o křeslo předsedy UKIP, a to poté, co na post v úterý po pouhých 18 dnech rezignovala Diane Jamesová.
Europoslanec UKIP Steven Woolfe na snímku z června 2016.
Europoslanec UKIP Steven Woolfe na snímku z června 2016. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy