Evropský parlament zbavil imunity nacionalistu Le Pena a bývalého prezidenta Litvy

ČTK ČTK
14. 6. 2017 15:37
Evropský parlament ve středu zbavil imunity někdejšího šéfa francouzské nacionalistické Národní fronty Jeana-Marie Le Pena. Učinil tak na žádost francouzské justice, která Le Pena viní z podněcování k nenávisti. Poslanci zároveň zbavili imunity svého dalšího kolegu, litevského exprezidenta Rolandase Paksase. Paksas, který je členem euroskeptické frakce Evropa svobody a přímé demokracie, je podezřelý, že v roce 2015 přijal úplatek výměnou za ovlivnění orgánů veřejné správy a státních úředníků. O imunitu ve středu přišla i francouzská europoslankyně Mylène Troszczynská. Ta je ve své vlasti podezřelá z veřejného hanobení a podněcování nenávisti nebo násilí vůči jedinci či skupinám.
Jean-Marie Le Pen.
Jean-Marie Le Pen. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prototyp nové rakety SpaceX explodoval na testovací rampě, nehoda nesouvisí se sobotním startem

Prototyp nové rakety Starship společnosti SpaceX dnes explodoval na testovací rampě v americkém státě Texas. Nehoda podle agentury Reuters nesouvisí s chystaným sobotním startem lodě Crew Dragon stejné firmy k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Informace o případných zraněných zatím nejsou hlášeny.

V sobotu má raketa Falcon 9, která rovněž patří SpaceX, vynést do vesmíru na druhý pokus z floridského Mysu Canaveral loď Crew Dragon s dvojčlennou posádkou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy