reklama
 
 

Eurokomisař Šefčovič chce kandidovat na prezidenta Slovenska, tvrdí Denník N

Aktualizováno 14. 1. 2019 10:32
Místopředseda Evropské komise (EK) Maroš Šefčovič chce podle listu Denník N kandidovat na prezidenta Slovenska v přímé volbě, která se uskuteční v březnu. List to uvedl s odvoláním na nejmenované zdroje. Šefčovičova mluvčí v reakci uvedla, že eurokomisař se definitivně ještě nerozhodl a že jeho vyjádření lze očekávat v průběhu týdne.

Šefčovič minulý týden potvrdil, že kandidaturu na post hlavy státu mu nabídl expremiér a šéf nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) Robert Fico.

"Vzhledem k tomu, že definitivní rozhodnutí zatím nepadlo, ve vztahu k vedení Evropské komise nebyly učiněny formální kroky a komisař Šefčovič zatím informoval předsedu komise o existující nabídce s tím, že ji seriózně zvažuje," uvedla podle listu Šefčovičova mluvčí Renáta Goldírová.

Kandidaturu za Směr-SD dříve odmítl ministr zahraničí Miroslav Lajčák, který by podle průzkumů byl favoritem na vítězství v prezidentských volbách.

První kolo přímé volby hlavy slovenského státu se uskuteční 16. března, případné druhé kolo je naplánováno o dva týdny později. Z dosud potvrzených zájemců o post prezidenta se největší popularitě těší vědec Robert Mistrík s nepatrným náskokem před předsedou vládní strany Most-Híd Bélou Bugárem.

Současný slovenský prezident Andrej Kiska, kterému pětiletý mandát skončí v polovině června, se o znovuzvolení ucházet nehodlá.

autor: ČTK | 14. 1. 2019 9:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama