Moskevský soud poslal estonského obchodníka na dvanáct let do vězení za špionáž

ČTK ČTK
11. 12. 2017 20:56
Moskevský soud poslal na 12 let do vězení estonského obchodníka Raiva Susiho, kterého uznal vinným ze špionáže. Té se podle obžaloby dopustil v letech 2004 až 2007 během svého služebního pobytu v Moskvě, napsala agentura Interfax. Podrobnosti o procesu nejsou k dispozici vzhledem k tomu, že případ byl klasifikován jako přísně tajný. Susiho zadržela policie na moskevském letišti Šeremeťjevo loni v únoru. Podnikatel je podle Interfaxu majitelem společností Aerohooldus OU, která vyrábí a prodává cvičné proudové letouny. Ruská média dále uvedla, že firma zprostředkovává prodej vojenských zbraní. Muž svou vinu odmítá a u soudu se označil za zajatce v napjatých rusko-estonských vztazích.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy