Komplikace pro turisty. Aerolinky ruší lety na Bali kvůli erupci sopky Agung

ČTK ČTK
28. 6. 2018 14:36
Letecké společnosti zrušily ve čtvrtek několik desítek letů, které mířily na Bali a z něj. Důvodem je erupce sopky Mount Agung, která na tomto turisty vyhledávaném indonéském ostrově vychrlila sloup popela a kouře do výšky nejméně dvou kilometrů. Informovala o tom agentura Reuters. Například nízkorozpočtová letecká společnost AirAsia musela zrušit nebo přesunout 27 letů. Několik letů musely podle sdělovacích prostředků přesunout také aerolinky Jetstar a Virgin Australia. Rušení letů postihne stovky cestujících. Mount Agung je aktivní sopka na severovýchodě Bali, která se probudila k životu na konci minulého roku. V prosinci si slabší erupce vynutila uzavření letiště na Bali.
Sopka Mount Agung.
Sopka Mount Agung. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 minutou

Johnson už nad Labouristy vede o 18 procentních bodů, tvrdí průzkum. Strana pro brexit výrazně ztratila

Podpora Konzervativní strany britského premiéra Borise Johnsona se podle všeho před prosincovými volbami dál zvyšuje a v novém průzkumu společnosti Kantar se dostala už na 45 procent. Úterní čísla dávají vládní straně osmnáctibodový náskok před opozičními labouristy, jejichž podpora se proti poslední anketě Kantar nezměnila. Obecně v posledních týdnech průzkumy svědčí o nárůstu preferencí dvou hlavních politických stran a propadu těch menších.

Konzervativci si u Kantar od minulého týdne polepšili o osm procentních bodů, zatímco Strana pro brexit europoslance Nigela Farage spadla z devíti na dvě procenta. Liberální demokraté byli v nejnovějším průzkumu na 16 procentech, což znamená zhoršení o jeden procentní bod.

Zdroj: ČTK
Další zprávy