Erdogan nařkl Merkelovou z "nacistických praktik". Překročil všechny meze, zlobí se Berlín

ČTK ČTK
19. 3. 2017 20:07
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan osočil německou kancléřku Angelou Merkelovou z nacistických praktik. "Právě se dopouštíš nacistických praktik," použil podle agentury AFP v televizním projevu neformální tykání. "Proti komu? Mým bratrským tureckým občanům v Německu a bratrským ministrům," dodal. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel v reakci uvedl, že Erdogan překročil přípustnou mez. Diplomatickou při původně rozpoutal zákaz agitace tureckých ministrů na německém území. Ti chtěli německé Turky přesvědčit k hlasování pro změnu turecké ústavy v dubnovém referendu. Posílily by se tak Erdoganovy pravomoci.
"Právě se dopouštíš nacistických praktik," adresoval Erdogan kancléřce.
"Právě se dopouštíš nacistických praktik," adresoval Erdogan kancléřce. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.

Další zprávy