Eminem byl nemravně placen, řekl soud a zvedl mu gáži

Zahraničí Zahraničí
4. 9. 2010 12:52
Rapper a jeho firma vyhráli spor o výši poplatků za pordané písně.
52. Předávání hudebních cen Grammy - Eminem
52. Předávání hudebních cen Grammy - Eminem | Foto: Reuters

San Francisco - Prodávat písně nejslavnějšího rappera můžete, ale také ho musíte slušně platit, rozhodl soud v americkém San Franciscu ve sporu mezi Eminemem a distribuční společností Universal Music Group.

Známý americký rapper a společnost, která ho v polovině 90. let objevila, FBT, zažalovali Universal Music Group, protože platila Eminemovi jen 12 procent z každé písně, kterou prodala prostřednictvím internetu a mobilních služeb.

Kalifornský soud rozhodl, že rapperovi náleží polovina výdělku, druhou si může ponechat distributor.

Universal Music Group prodávala Eminemovi písně v letech 2003 až 2008 přes server iTunes a digitální přístroje firmy Apple.

Soud rozhodl, že 12 procent, které Eminem dostával, je nemravně málo, ačkoli původně rapper i jeho FBT s takovými podmínkami souhlasili a podepsali dokonce smlouvu. Později ji však u soudu napadli a uspěli.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy