Kanadské lesy ukrývají unikátní vesnici jako vystřiženou z Česka. Dnes je opuštěná

Kanadské lesy ukrývají unikátní vesnici jako vystřiženou z Česka. Dnes je opuštěná
Předci Johna Anthonyho, který se sice už narodil v Kanadě, ale umí česky, zde od poloviny 19. století žili zcela nezávisle na jakékoliv jiné české komunitě.
V tomto domě dřív žila Johnova matka a další členové rodiny.
Místní kostelík je také inspirovaný českou architekturou. Stavěli ho Francouzi.
"Česká" vesnice se nachází v hlubokých lesích, v okolí domů nechybí vinice.
Foto: David Těšínský
David Těšínský
Aktualizováno 10. 10. 2020 12:24
V lesích v kanadském Québecu se ukrývá "česká" vesnice. Postavili ji předci Johna Anthonyho, kteří sem v roce 1846 emigrovali. On sám obývá jediný dům, ve kterém ještě někdo žije. Stavby jsou inspirované českou architekturou, nechybí vinice ani kostelík. Dávní majitelé si dokonce z Prahy nechali dovézt staré lampy a z Tábora jezulátko do kostela.

Vesnici navštívil fotograf David Tešínský. Jeho oficiální stránky naleznete ZDE.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 11 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy