Ehud Olmert rezignoval. Šanci dostane Livniová

Redakce Zah, Reuters
21. 9. 2008 19:10
Rezignaci podle očekávání předložil prezidentovi
Dosluhující Olmert prakticky zastavil mírový proces s Palestinci a poslední rok se soustředil téměř výhradně na obhajobu svého korupčního chování.
Dosluhující Olmert prakticky zastavil mírový proces s Palestinci a poslední rok se soustředil téměř výhradně na obhajobu svého korupčního chování. | Foto: Reuters

Jeruzalém - Izraelský premiér Ehud Olmert předložil svou rezignaci prezidentovi Šimonu Peresovi.

Už během dne o svém plánu informoval izraelskou vládu. Jako prozatimní premiér bude Izrael vést do té doby, než vznikne nová vláda.

Prezident teď složením dočasné koaliční vlády pověří s největší pravděpodobností Cipi Livniovou.

Dosavadní ministryně zahraničí, která se tento týden stala novou předsedkyní nejsilnější izraelské vládní strany Vpřed (Kadima), bude mít na složení nové vlády 42 dnů. Pokud neuspěje, přijdou na řadu předčasné parlamentní volby.

Odcházející Ehud Olmert, který čelí obvinění z korupce, svůj úmysl odejít z postu premiéra netajil. To, že odstoupí z čela vlády po volbách nového předsedy strany, oznámil již v červenci.

ČTĚTE VÍCE: Izrael povede žena. Stranické volby vyhrála Livniová

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou v úterý ráno zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn. Událost se obešla bez zranění, hasiči mají požár pod kontrolou. Ráno likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, tam už byl provoz obnoven, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Všichni cestující byli evakuovaní, provoz byl na trati byl v obou směrech uzavřen," uvedl Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky.

Zdroj: ČTK / BBC News
před 46 minutami

Počet turistů v Česku za 2. čtvrtletí stále nedosáhl předcovidových čísel

V hotelech, penzionech a kempech v Česku se ve 2. čtvrtletí letošního roku ubytovalo pět milionů turistů. Období před covidem se počet hostů nevyrovnal, ve druhém kvartále roku 2019 přijelo do hromadných ubytovacích zařízení v ČR téměř 5,8 milionu hostů a o rok dříve téměř 5,5 milionu. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku letošní údaj představuje nárůst o 229 procent. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Počet přenocování hostů stoupl v letošním 2. čtvrtletí na 12 milionů nocí. Meziročně byl vyšší o 190 procent.

"Výkony ubytovacích zařízení v letošním 2. čtvrtletí ještě nedosáhly objemů před pandemií. Stále chybí zahraniční hosté, kterých se ubytovalo jen 65 procent v porovnání s rokem 2019. Zatímco návštěvnost domácích hostů výsledky 2. čtvrtletí 2019 již překonala," uvedl vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu a životního prostředí ČSÚ Pavel Vančura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy