Egyptský soud poslal do vězení šest policistů za ubití zatčeného muže

ČTK ČTK
12. 7. 2016 19:33
Káhira - Egyptský soud v úterý poslal na tři až sedm let do vězení celkem šest policistů, kteří loni na policejní stanici v Luxoru ubili zatčeného muže. S odvoláním na justiční zdroje to uvedla agentura AFP. Policisté v listopadu z dosud nejasného důvodu zadrželi sedmačtyřicetiletého muže v kavárně v Luxoru, zhruba 780 kilometrů jižně od Káhiry. Odvedli ho na stanici, kde ho ztloukli. Podle lékařské zprávy dostal muž tak silnou ránu do zátylku, že měl zlomenou páteř. Policejní důstojník byl podle nejmenovaného představitele justice odsouzen k sedmiletému vězení, pět ostatních policistů ke třem letům. Za mříže půjdou za to, že "krutými ranami a činy způsobili smrt".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy