Egyptský soud poslal do vězení šest policistů za ubití zatčeného muže

ČTK ČTK
12. 7. 2016 19:33
Káhira - Egyptský soud v úterý poslal na tři až sedm let do vězení celkem šest policistů, kteří loni na policejní stanici v Luxoru ubili zatčeného muže. S odvoláním na justiční zdroje to uvedla agentura AFP. Policisté v listopadu z dosud nejasného důvodu zadrželi sedmačtyřicetiletého muže v kavárně v Luxoru, zhruba 780 kilometrů jižně od Káhiry. Odvedli ho na stanici, kde ho ztloukli. Podle lékařské zprávy dostal muž tak silnou ránu do zátylku, že měl zlomenou páteř. Policejní důstojník byl podle nejmenovaného představitele justice odsouzen k sedmiletému vězení, pět ostatních policistů ke třem letům. Za mříže půjdou za to, že "krutými ranami a činy způsobili smrt".
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy