Egyptská policie zadržela syny exprezidenta Mubaraka

ČTK ČTK
15. 9. 2018 20:54
Důvodem je obvinění z účasti na zneužití důvěrných informací v obchodním styku.
Egyptský exprezident Husní Hubarak poslouchá verdikt, na jehož základě byl sice podmínečně propuštěn z vazby, kvůli jinému obvinění ale za mřížemi zůstane. Foto z 15. dub
Egyptský exprezident Husní Hubarak poslouchá verdikt, na jehož základě byl sice podmínečně propuštěn z vazby, kvůli jinému obvinění ale za mřížemi zůstane. Foto z 15. dub | Foto: Reuters

Káhira - Egyptská policie v sobotu na příkaz soudu zadržela oba syny bývalého egyptského prezidenta Husního Mubaraka spolu s dalšími třemi osobami kvůli obvinění z účasti na zneužití důvěrných informací v obchodním styku. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura AP.

Kauzu už delší dobu projednává soud a proces probíhá bez incidentů. Zadržení obou bratrů je tedy překvapivé. Alá a Gamál Mubarakovi byli po výslechu odvezeni do věznice na příkaz soudce, který slyšení k případu odložil na 20. říjen.

Husní Mubarak byl v minulosti spolu se syny odsouzen kvůli zpronevěře státních peněz. Mubarakovi tyto peníze údajně použili k výstavbě soukromých rezidencí.

Nynější soudní řízení se týká nákupu značného množství akcií místního bankovního ústavu. Obvinění údajně věděli, že banku chce převzít investor z Perského zálivu a tedy že cena jejích akcií téměř jistě výrazně stoupne.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Prezident Miloš Zeman jmenoval dosavadního předsedu Nejvyššího soudu Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu. Ten má po víc než roce kompletní složení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy