Egypťané zase změnili čas. Počtvrté za necelého půl roku

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
26. 9. 2014 11:26
Od půlnoci tak má Egypt o dvě hodiny více než na nultém poledníku v Británii, a tedy stejný čas jako ve střední Evropě. Časové skoky přinesly změny režimu i horko o ramadánu.
Foto: Thinkstock

Káhira  - Egypt v noci na pátek posunul čas o hodinu zpátky, a opustil tak letní čas. Nebylo by na tom nic převratného, kdyby změna času nebyla v zemi již čtvrtá za posledních pět měsíců, všímá si agentura AP.

Od půlnoci tak má Egypt o dvě hodiny více než na nultém poledníku v Británii, a tedy stejný čas jako ve střední Evropě.

Egypt zastavil přechody mezi letním a zimním časem po svržení exprezidenta Husního Mubaraka při nepokojích v roce 2011.

Letos v květnu se ale dal čas opět do pohybu. Vláda jej posunula o hodinu dopředu jako opatření pro úsporu energie.

Pak se čas posouval opět na začátku a na konci muslimského postního měsíce ramadánu. Ten letos připadl na horké léto na přelomu června a července. Změna času měla ulevit strádajícím věřícím, kteří za denního světla nesmí během půstu ani jíst, ani pít.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy