Egypťané vytáhli z moře druhou černou skříňku, pomůže objasnit záhadu pádu MS804

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
17. 6. 2016 12:30
Ze Středozemního moře byla vytažena druhá černá skříňka ze zříceného letounu egyptských aerolinek. Informuje o tom agentura AP. Let MS804 se 19. května ztratil na cestě z Paříže do Káhiry. O několik dní později se ukázalo, že se za zatím neobjasněných okolností zřítil do moře. Na palubě Airbusu A320 tehdy zemřelo 66 lidí. Průzkumná loď, kterou si najala egyptská vláda, ve středu podle vyšetřovací komise našla několik hlavních míst dopadu trosek. Ve čtvrtek z nich vytáhli první černou skříňku, v pátek následovala druhá.
Mapa záchranné operace ve Středozemním moři, která následovala po ztrátě kontaktu s pilotem letadla.
Mapa záchranné operace ve Středozemním moři, která následovala po ztrátě kontaktu s pilotem letadla. | Foto: youtube

Káhira - Egyptští vyšetřovatelé našli ve Středozemním moři druhou černou skříňku letounu společnosti Egyptair, který se 19. května zřítil za letu z Paříže do Káhiry. V pátek to sdělil podle zahraničních agentur tým egyptských vyšetřovatelů.

Ve čtvrtek skupina oznámila nalezení první skříňky, která v kokpitu stroje zaznamenávala hovory posádky. Nyní se našla i skříňka s označením FDR, která zaznamenává všechny technické parametry letu. Stejně jako první byla i tato rozbitá, ale nejdůležitější část s pamětí se zachránila.

Analýza hovorů a údajů o letu by měla vnést světlo do příčin katastrofy, při které zahynulo všech 66 lidí na palubě egyptského Airbusu A320. Trosky havarovaného letounu byly objeveny mezi řeckým ostrovem Kréta a egyptským pobřežím.

 

Právě se děje

Další zprávy