Egypt prodloužil výjimečný stav o tři měsíce

ČTK ČTK
4. 7. 2017 20:22
Egyptský parlament v úterý schválil návrh prezidenta Abdal Fattáha Sísího na prodloužení výjimečného stavu v zemi o další tři měsíce. Opatření tak bude platit do konce září. Informovala o tom agentura Reuters. Výjimečný stav byl v Egyptě vyhlášen v dubnu, poté co si útoky islamistických radikálů na dva koptské kostely vyžádaly životy nejméně 45 osob. "Okolnosti kvůli kterým byl výjimečný stav vyhlášen, stále platí, a tak bylo nutné opatření ponechat," sdělil zákonodárcům předseda sněmovny reprezentantů Alí Abdalál. V posledních měsících se džihádisté v Egyptě zaměřili na koptské křesťany, kterých při bombových útocích od loňského prosince zabili více než sto.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy