Grafika: Jak velký zabiják je ebola? Srovnání epidemií

Jiří Kropáček Petr Jemelka Štěpán Plaček Jiří Kropáček, Petr Jemelka, Štěpán Plaček
17. 10. 2014 6:30
Epidemie provází svět stále. Ebola zabila letos v Africe tisíce lidí, ale nepřenáší se tak snadno jako například chřipka. Podívejte se, kolik lidských obětí přinesly nemoci v moderní historii.

Afrika a spolu s ní i celý svět se potýká se zatím nejhorší epidemií eboly v dějinách. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) si vir vyžádal už více než 3000 obětí a představuje hrozbu pro celý svět.

Je lidstvo na prahu apokalypsy? Porovnejte současnou epidemii krvácivé horečky na západě černého kontinentu s dalšími nebezpečnými epidemiemi, s nimiž se lidstvo potýkalo nebo stále ještě potýká.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy