Ebola v Kongu se dál šíří. Už se nakazilo 43 lidí, oznámila Světová zdravotnická organizace

ČTK ČTK
23. 5. 2017 19:40
Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila, že k úterku byla v Kongu potvrzena nákaza ebolou u 43 lidí. Na přítomnost eboly v Kongu WHO upozornila 12. května. Ještě minulý týden přitom byli prokazatelně napadeni dva lidé a u dalších 18 osob bylo podezření na infekci. Nemoc si zatím vyžádala tři mrtvé. Ebola je vysoce nakažlivá a úmrtnost na ni dosahuje až 90 procent. Ojediněle ebolu na člověka přenášejí zvířata, například opice či netopýři. Při dosud největší epidemii eboly v letech 2014 a 2015 mu ve třech západoafrických zemích - Libérii, Guineji a Sieře Leone - podlehlo více než 11 000 lidí. Ebola v Kongu propukla už poosmé a Kongo je nejčastějším místem jejího výskytu na světě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy