Dvouletý chlapec byl za družbu na svatbě rodičů. Umírá

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
5. 8. 2013 8:17
Malý Logan Stevenson trpí akutní leukemií a čeká ho už jen pár týdnů života.
Malý Logan Stevenson trpí akutní leukemií a čeká ho už jen pár týdnů života. Snímek ze svatby rodičů přinesl zpravodajský server BBC.
Malý Logan Stevenson trpí akutní leukemií a čeká ho už jen pár týdnů života. Snímek ze svatby rodičů přinesl zpravodajský server BBC. | Foto: BBC

Washington - Dvouletý vážně nemocný Logan Stevenson, jemuž lékaři dávají již jen několik týdnů života, byl za družbu na svatbě svých rodičů. Chlapeček má leukémii a další vážné zdravotní obtíže a podstoupil už několik operací, napsal zpravodajský server BBC.

Na konci července lékaři řekli, že chlapci zbývají pouhé dva nebo tři týdny života. Diagnóza přiměla rodiče hocha uspíšit svatbu, kterou původně plánovali na příští červenec.

Chtěli totiž, aby syn svatbu viděl a objevil se na svatebních fotografiích. Obřad se nakonec uskutečnil v sobotu na předměstí Pittsburghu. Hošíka během něj držela jeho babička Debbie.

"Tak se náš sen splnil," uvedla v slzách matka dítěte.

Maličký družba během ceremonie několikrát usnul. Podle matky je ospalý kvůli lékům, které bere. Družičkou byla třináctiletá dcera matky.

Dvojice má ještě roční dcerku.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy