Dvojice medvědů se vydala na lov a rozsápala člověka

ČTK ČTK
13. 5. 2012 7:29
K neštěstí došlo na ruském poloostrově Kamčatka. Jednoho z medvědů policie zastřelila
Medvěd útočí
Medvěd útočí | Foto: Thinkstock

Moskva - Dva medvědi na poloostrově Kamčatka v Rusku rozsápali místního obyvatele.

Přivolaný policista jedno ze zvířat nedaleko místa neštěstí zastřelil, druhá šelma uprchla a pátrá se po ní.

V oblasti jde o první letošní případ.

Obětí útoku na břehu se stal obyvatel města Viljučinsk. Tragédie se odehrála 400 metrů od nejbližšího obydleného stavení.

Setkání člověka s medvědem bývá nebezpečné a na Kamčatce už nejednou skončilo tragicky. Úřady lidem doporučují, aby šelmy neprovokovali.

Už v dubnu byl v oblasti preventivně zastřelen agresivní jedinec. Loni medvědi na poloostrově usmrtili tři lidi, přestože 50 agresivních zvířat zastřelili lovci.

Medvědi na Kamčatce dorůstají délky až tří metrů a hmotnosti 700 kilogramů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Při střelbě na Jižním Městě zemřel muž, žena je vážně zraněná

Dva lidé byli ve středu časně ráno postřeleni v jednom z bytových domů na pražském Jižním Městě. Muž svým zraněním na místě podlehl, žena skončila v kritickém stavu v nemocnici. Případ vyšetřují kriminalisté.

Podle policie se střílelo před 05:00 v Ledvinově ulici. Muž utrpěl střelné zranění hlavy, žena měla zranění břicha. "Vzhledem k povaze případu nebudeme v současné době sdělovat další informace," řekla pražská policejní mluvčí Lucie Drábková.

před 1 hodinou

Nehoda u Slavkova zastavila provoz u Slavkova, jeden muž zemřel a tři jsou těžce zranění

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Jeden muž zemřel, další tři jsou těžce zranění, řekla mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Záchranná služba na místo vyslala šest posádek včetně vrtulníku. Jeden muž při nehodě zemřel, podle mluvčí Kropáčkové ještě před příjezdem záchranářů. "Další tři pacienty jsme s těžkým poraněním převezli na urgentní příjmy brněnských nemocnic," uvedla Kropáčková.

Další zprávy