Hlavy v chladicích boxech na chodbě, další kusy v bytě. Japonec schovával části devíti těl

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2017 15:40
Části rozřezaných lidských těl našla japonská police v bytě muže, který bydlí nedaleko od Tokia. Podle japonské televize se podezřelý muž k vraždám a naporcování těl přiznal. Těla osmi žen a jednoho muže se podle policie nacházela v různém stadiu rozkladu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Shutterstock

Tokio - Japonská policie uvěznila muže, v jehož bytě ve městě Zama jihozápadně od Tokia nalezla části devíti lidských těl.

Policisté tam pátrali po zmizelé třiadvacetileté dívce. Dvě hlavy objevili vyšetřovatelé v chladicích boxech na chodbě před vchodem do bytu, další části těl se nacházely v chladicích boxech přímo v bytě.

V úterý o tom informovala agentura AP. 

"Zabil jsem je a těla upraviI, abych zakryl důkazy," citovala podezřelého sedmadvacetiletého Takahira Širaišiho japonská televizní stanice NHK.

Muž ale odmítl sdělit motiv či jiné podrobnosti, dodal jen, že některé části těl vyhodil do odpadků.

"Tohle je klidná čtvrť"

Těla osmi žen a jednoho muže byla podle policie v různém stadiu rozkladu. Policie se zatím snaží zjistit jejich totožnost. V bytě se také našla krabice s nářadím a pila, která mohla posloužit k rozřezání těl. 

Podle japonských médií pohřešovaná žena muže kontaktovala prostřednictvím sociálních sítí, protože hledala někoho, kdo by jí pomohl se sebevraždou.

Soused Širaišiho uvedl, že se z bytu od srpna, kdy se mladík nastěhoval, šířil podivný zápach. Napsal to zpravodajský server BBC. "Tohle je klidná čtvrť, nemohu uvěřit, že ta těla nalezli zrovna tady," citovaly dalšího souseda japonské noviny.

Z případu, o němž média informují jako o sériové vraždě, je v šoku celé Japonsko. Země je známá relativně nízkou násilnou kriminalitou.

V posledních letech ale zčeřily klidnou hladinu případy několika hromadných vražd. V červenci loňského roku například ubodal sedmadvacetiletý zaměstnanec domu s pečovatelskou službou 19 lidí a 20 dalších zranil. Zatím čeká na soud.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Nejvyšší soud se zastal Somálky v kauze s hidžábem. Zákaz neměl legitimní cíl

Nejvyšší soud se zastal somálské dívky, která chtěla na střední zdravotnické škole v Česku nosit hidžáb. Zákaz muslimského šátku při teoretické výuce nemá žádný legitimní cíl. Česká republika musí akceptovat a tolerovat náboženský pluralismus, nesmí diskriminovat či naopak bezdůvodně zvýhodňovat některý z náboženských směrů, rozhodl Nejvyšší soud. Verdikt je dostupný na elektronické úřední desce.

Hidžáb je šátek, kterým si muslimské ženy zahalují vlasy, krk a ramena. Ayan Jamaal Ahmednuurová tvrdila, že pražskou Střední zdravotnickou školu opustila poté, co ji ředitelka při zahájení školního roku v září 2013 vyzvala, aby si sundala hidžáb i na teoretickou výuku. Původně prý byly domluvené na tom, že šátek bude odkládat pouze při ošetřovatelské praxi.

Dívka se prostřednictvím žaloby domáhala omluvy a 60 tisíc korun. U Obvodního soudu pro Prahu 10 ani Městského soudu v Praze neuspěla. Nyní se musí obvodní soud případem zabývat znovu, bude vázaný právním názorem Nejvyššího soudu.

před 1 hodinou

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených z USA

Čína zruší cla na část sóji a vepřového dovážených ze Spojených států. Oznámilo to dnes čínské ministerstvo financí, podrobnosti ani konkrétní množství ale podle agentury Reuters nesdělilo. Osvobození od cel se bude přiznávat na základě žádostí jednotlivých firem. Peking zavedl 25procentní cla na americkou sóju a vepřové loni v červenci jako odvetné opatření za cla, která předtím na jeho zboží uvalil Washington.

Krok čínské vlády přichází uprostřed americko-čínských jednání o první fázi obchodní dohody nebo o přechodné obchodní dohodě, která by měla zmírnit obchodní válku mezi oběma největšími ekonomikami světa. Obchodní válka trvá už 17 měsíců a zrušení cel zavedených za jejího trvání představuje klíčový bod jednání.

Rozhodnutí čínské vlády je dobrou zprávou pro americké zemědělce, kteří tvoří klíčovou voličskou skupinu prezidenta Donalda Trumpa i Republikánské strany. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy