Hlavy v chladicích boxech na chodbě, další kusy v bytě. Japonec schovával části devíti těl

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2017 15:40
Části rozřezaných lidských těl našla japonská police v bytě muže, který bydlí nedaleko od Tokia. Podle japonské televize se podezřelý muž k vraždám a naporcování těl přiznal. Těla osmi žen a jednoho muže se podle policie nacházela v různém stadiu rozkladu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Shutterstock

Tokio - Japonská policie uvěznila muže, v jehož bytě ve městě Zama jihozápadně od Tokia nalezla části devíti lidských těl.

Policisté tam pátrali po zmizelé třiadvacetileté dívce. Dvě hlavy objevili vyšetřovatelé v chladicích boxech na chodbě před vchodem do bytu, další části těl se nacházely v chladicích boxech přímo v bytě.

V úterý o tom informovala agentura AP. 

"Zabil jsem je a těla upraviI, abych zakryl důkazy," citovala podezřelého sedmadvacetiletého Takahira Širaišiho japonská televizní stanice NHK.

Muž ale odmítl sdělit motiv či jiné podrobnosti, dodal jen, že některé části těl vyhodil do odpadků.

"Tohle je klidná čtvrť"

Těla osmi žen a jednoho muže byla podle policie v různém stadiu rozkladu. Policie se zatím snaží zjistit jejich totožnost. V bytě se také našla krabice s nářadím a pila, která mohla posloužit k rozřezání těl. 

Podle japonských médií pohřešovaná žena muže kontaktovala prostřednictvím sociálních sítí, protože hledala někoho, kdo by jí pomohl se sebevraždou.

Soused Širaišiho uvedl, že se z bytu od srpna, kdy se mladík nastěhoval, šířil podivný zápach. Napsal to zpravodajský server BBC. "Tohle je klidná čtvrť, nemohu uvěřit, že ta těla nalezli zrovna tady," citovaly dalšího souseda japonské noviny.

Z případu, o němž média informují jako o sériové vraždě, je v šoku celé Japonsko. Země je známá relativně nízkou násilnou kriminalitou.

V posledních letech ale zčeřily klidnou hladinu případy několika hromadných vražd. V červenci loňského roku například ubodal sedmadvacetiletý zaměstnanec domu s pečovatelskou službou 19 lidí a 20 dalších zranil. Zatím čeká na soud.

 

Právě se děje

Další zprávy