Bagdádem otřásly dva výbuchy, explodovalo auto u cukrárny. Zemřelo nejméně 27 lidí

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 30. 5. 2017 12:08
Iráckou metropolí Bagdád otřásly v posledních několika hodinách dva výbuchy. Nejprve v pondělí večer zabila exploze auta s nastraženou výbušninou nejméně 16 lidí a dalších 75 zranila. Vůz explodoval nedaleko oblíbeného obchodu se zmrzlinou, zřejmě byl odpálen na dálku, píše agentura AFP. K útoku se později přihlásila teroristická organizace Islámský stát. K druhému výbuchu došlo v úterý ráno v centru Bagdádu. Opět šlo o vůz naložený výbušninami. Při tomto útoku zemřelo nejméně 11 lidí a asi tři desítky dalších utrpěly zranění. K atentátům došlo krátce po začátku muslimského postního měsíce ramadánu, během něhož věřící drží půst od rozednění do setmění.
Muž prohledává místo, kde v Bagdádu vybuchla bomba.
Muž prohledává místo, kde v Bagdádu vybuchla bomba. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy