reklama
 
 

"Chtěl jsem zažít dobrodružství." Dvanáctiletý chlapec ukradl doma kreditku a sám odletěl na Bali

24. 4. 2018 20:30
Dvanáctiletý Australan chtěl letět na indonéský ostrov Bali, rodiče ale byli proti. Drew tak podnikl dlouhou cestu za dobrodružstvím úplně sám.

Sydney - Dvanáctiletý Australan ze Sydney chtěl jet na rodinnou dovolenou na indonéský ostrov Bali, stejně jako loni. Hádal se kvůli tomu s rodiči, a když viděl, že se svým návrhem nepochodí, začal jednat.

V nestřežené chvíli ukradl rodičům kreditní kartu, pomocí lsti vymámil z babičky svůj cestovní pas a přes internet si koupil letenku. Vybral si aerolinky Jetstar, které umožňují cestovat nezletilým pasažérům bez doprovodu. Nakonec chlapec, který v médiích vystupuje pod pseudonymem Drew, úspěšně skončil na Bali, kde si dokázal i předem zarezervovat pokoj.

Jedno březnové ráno se Drew tradičně rozloučil s rodiči s tím, že jde do školy. Tentokrát ale lhal.

Ve skutečnosti si sbalil pár věcí, koloběžku a vyrazil na dlouhou cestu. Nejprve se místním vlakem dostal na letiště. Tam se sám odbavil u samoobslužného terminálu a nasedl na letadlo. V západoaustralském Perthu přestoupil a nakonec doletěl až do Indonésie.

Za celou dobu jej kontrolovali pouze jednou - na letišti v Perthu. "Jen se mě zeptali na mou studentskou identifikační kartu a cestovní pas, aby si ověřili, že už mi bylo dvanáct let," popisuje chlapec, který v pořadu australské televize "A Current Affair" vystupuje jako Drew.

Na otázku, proč to udělal, odpovídá jednoduše: "Chtěl jsem zažít dobrodružství, bylo to skvělé."

Drew se na Bali podle britského listu The Guardian ubytoval v hotelu All Seasons. Recepční řekl, že čeká na příjezd své starší sestry.

Jeho cesta trvala čtyři dny a Drew stačil utratit osm tisíc dolarů (asi 167 tisíc korun).

Pak ale "prázdniny" skončily. Ze školy zavolali chlapcovým rodičům a ptali se, proč není na výuce. Rodiče a následně i policie po něm začali pátrat a po pár dnech se zjistilo, že je ve své vysněné destinaci. Matka Emma si potom pro něj přiletěla na Bali.

Později v televizní show vysvětlila, že její syn nemá rád, když mu někdo řekne "ne". "Byla jsem šokovaná. Nedokážu vyjádřit slovy, jak jsme se cítili, když jsme zjistili, že odletěl za oceán," líčila chlapcova matka.

Případem se nyní podle serveru BBC zabývá australská policie. Šetří, jak je možné, že se dvanáctiletý kluk sám dostal tak snadno ze země.

Video: Výbuch sopky Mount Agung

Podívejte se na noční časosběr z výbuchu sopky Mount Agung | Video: Asociated Press |  00:20

autor: Zahraničí | 24. 4. 2018 20:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama