Dvacetičlenný dav teenagerů v Británii napadl dva Poláky, jeden z nich zemřel

ČTK ČTK
30. 8. 2016 18:14
Dva Poláky napadl v sobotu večer v anglickém Harlow dav mladých lidí. Nejprve na ně pokřikovali nadávky, poté na ně skupina zaútočila. Jeden z napadených mužů utrpěl vážné zranění hlavy, kterému v nemocnici podlehl. Druhý vyvázl se zlomenou rukou a poraněním břicha. Policie již zatkla šest mladíků a incident vyšetřuje jako vraždu. Právě počet případů napadení lidí polské národnosti se po Brexitu v Británii zvyšuje.
Britská policie (ilustrační foto).
Britská policie (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Londýn - Asi dvacetičlenný dav mládeže přepadl v anglickém Harlow dvojici Poláků, jeden z nich na následky zranění zemřel. Policie dosud zadržela šest mladíků a po dalších pátrá, napsal na svém webu list London Evening Standard.

Incident se odehrál v sobotu pozdě večer. Skupina, ve které podle policistů byly i dívky, nejdříve na oba asi 40leté Poláky pokřikovala nadávky, poté na ně zaútočila. Jeden z napadených utrpěl vážné poranění hlavy, kterému v pondělí v nemocnici podlehl. Druhému útočníci zlomili ruku a poranili břicho.

Policie čin, který označila za nenávistný, vyšetřuje jako vraždu. Dopadeno prozatím bylo šest mladíků, pět patnáctiletých a jeden šestnáctiletý.

Radní města nad událostí vyjádřili znepokojení. Radní Jon Clempner řekl, že ho zpráva o útoku šokovala. "Nevíme zatím jistě, co bylo motivem, ale ať již to bylo cokoli, tak to v Harlow nikdy nebude mít místo," dodal. O motivu prozatím policie neinformovala, ačkoli událost označila za čin z nenávisti. Podle vyšetřovatelů si oba Poláci vyšli do restaurace, před ní je pak skupina napadla.

Po červnovém referendu, ve kterém se Britové vyslovili pro odchod z Evropské unie, je ze Spojeného království hlášeno vícero případů napadení Poláků. V zemi jich podle oficiálních údajů z roku 2014 žije asi 790 000, což je činí po Indech druhou největší komunitou přistěhovalců v zemi.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správní radu Agentury Evropské unie pro kosmický program povede Kobera z ministerstva dopravy

Správní radu nové Agentury EU pro kosmický program (EUSPA) povede Čech. Předsedou rady se stal dosavadní šéf odboru inteligentních dopravních systémů a kosmických aktivit ministerstva dopravy Václav Kobera. Agentura má na starosti veškeré vesmírné programy a aktivity EU, sídlo má v Praze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy