reklama
 
 

"Dva vůdci, jeden osud." Trump na summitu pustil Kimovi bizarní klip o lepší KLDR. Podívejte se

13. 6. 2018 12:16
Trump pustil Kimovi video plné akce a patosu. Nechyběl ani představitel Ramba. | Video: The White House |  02:03
Donald Trump pustil video Kimovi během summitu na svém iPadu. "Myslím, že to miloval," popsal prezident USA.

Washington/Pchjongjang - "Dva muži, dva vůdci, jeden osud. Příběh o výjimečné chvíli v historii," naléhá hlubokým hlasem vypravěč v několikaminutovém videu, které nechal Bílý dům vyrobit k úternímu summitu Donalda Trumpa s Kim Čong-unem.

Oba státníci v něm vystupují jako světoví lídři, kteří mohou změnit lidstvo. "Nový svět může začít dnes," upozorňuje podmanivý hlas, zatímco na záběrech se rozsvěcují světla na nočním satelitním snímku Severní Koreje, rakety zajíždějí zpět do země a jeřáby staví výškové budovy.

"Můžeme se posunout dopředu, nebo se vrátit zpět. Minulost nemusí být budoucností," vysvětluje komplikovanou myšlenku vypravěč.

Trump pustil video Kimovi během summitu na svém iPadu. "Myslím, že to miloval," prohlásil pak na tiskové konferenci. "Říkám vám, že se mu to opravdu líbilo."

Poselství krátkého filmu varuje před opakováním minulosti a naději na lepší svět vkládá do rukou dvou mužů - Kima a Trumpa.

Vizionářské video o jedinečné šanci a lepší budoucnosti se skládá ze záběrů z korejské války a atomové hrozby prokládaných mávajícími lidmi, technologickým pokrokem, symboly ekonomické prosperity a Trumpem i Kimem s úsměvy na tvářích.

Filmový kritik Guardianu Peter Bradshaw ho označil za bizarní pseudo-hollywoodskou filmovou upoutávku. V jednom ze záběrů se snad úplnou náhodou dokonce mihne i Sylvester Stallone.

Video: Takhle si Donald Trump potřásl rukou s Kim Čong-unem

Americký prezident Donald Trump a severokorejský lídr Kim Čong-un si potřásli rukou | Video: Reuters |  00:44

autor: Zahraničí | 13. 6. 2018 12:16

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama