Dva lidé zemřeli při srážce vlaků v Bavorsku, dalších čtrnáct se zranilo

ČTK ČTK
8. 5. 2018 0:09
Nejméně dva lidé přišli v pondělí večer o život při srážce nákladního vlaku s osobní soupravou v Bavorsku. Několik dalších lidí utrpělo zranění. Podle agentury DPA k nehodě došlo mezi německými městy Ingolstadt a Augsburg. Podle prohlášení německých drah Deutsche Bahn narazily do sebe vlaky v 21:20 SELČ poblíž železniční stanice Aichach. Podle webu listu Süddeutsche Zeitung je zraněných čtrnáct, z toho několik je v kritickém stavu. Mrtvými jsou jeden ze strojvedoucích a jedna žena. Řidiči nákladního vlaku se nic nestalo. Na místě zasahovali záchranáři i s vrtulníkem. Zranění byli přepraveni do nejbližších nemocnic. Příčina neštěstí se vyšetřuje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Filipínský ostrov Mindanao postihlo silné zemětřesení, tsunami údajně nehrozí

Filipínský ostrov Mindanao v neděli postihlo zemětřesení o síle 6,8 stupně. Americká geologická služba USGS uvedla, že už několikáté otřesy za poslední tři měsíce zasáhly oblast jihozápadně od města Davao. Ničivá přívalová vlna v důsledku dnešních záchvěvů ale nehrozí, uvedlo americké Tichomořské středisko varování před cunami.

Místní úřady předpokládají škody, jejich rozsah ale dosud není znám. Nejsou zatím ani zprávy o případných obětech a zraněných. Ohnisko otřesů se podle USGS nacházelo v hloubce 28,2 kilometru, 61 kilometrů jihozápadně od Davaa. To je jedno z nejlidnatějších filipínských míst a rodiště prezidenta Rodriga Duterteho.

Stejnou oblast zasáhla tři zemětřesení v říjnu a jedno v listopadu. Při jednom z nich zahynulo nejméně pět lidí. Souostroví Filipíny leží v takzvaném ohnivém kruhu. Setkávají se tam tektonické desky, a zemětřesení jsou proto častá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy