Dva české turisty zasáhl blesk v Malé Fatře, žena nepřežila

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 7. 2015 19:54
Třiačtyřicetileté ženě už záchranáři horské služby nedokázali pomoci. Jejímu manželovi se nic vážného nestalo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Bratislava - Dvojici českých turistů zasáhl během túry v Malé Fatře blesk. Třiačtyřicetiletá žena podlehla vážným zraněním na místě, jejímu manželovi se nic vážnějšího nestalo. Informovala o tom slovenská média.

Kvůli nepříznivým podmínkám nemohl k místu neštěstí vzlétnout vrtulník. Zásah horské služby v terénu byl velmi náročný i kvůli tomu, že v oblasti hrozila další bouřka.

Jozef Šupica z horské služby uvedl, že se záchranáři o neštěstí dozvěděli krátce po jedné hodině odpoledne, kdy vše na nouzovou linku nahlásil manžel oběti.

Od roku 2002 blesk zabil už pět lidí

Jde již o čtvrtou podobnou tragédii v oblasti Velkého Rozsutce od roku 2002, po zásahu blesku tady zemřelo již pět lidí. Ke všem neštěstím došlo v červenci.

Horská služba v této souvislosti doporučuje vydat se na túru již ráno a skončit kolem oběda, protože nebezpečné bouřky přicházejí nejčastěji po obědě.

"I když bouřka přijde, tak nepřijde z minuty na minutu, vždycky to trvá, je vidět z kopců, že se blíží. Takže vždycky je šance minimálně z toho vrcholu odejít," uvedl Šupica.

Důležité je také sledovat předpověď počasí, slovenští meteorologové vydali na dnešek a pátek výstrahu před vysokými teplotami a bouřkami.

 

Právě se děje

Další zprávy