Na Slovensku zemřeli dva Češi, nadýchali se výparů

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 8. 2015 17:25
Během kontroly vlakové cisterny na severu Slovenska se nadýchali výparů neznámé látky.
Sanitka, ilustrační foto
Sanitka, ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Bratislava - Dva čeští pracovníci zemřeli v pátek na severu Slovenska poté, co se během kontroly odstavené vlakové cisterny nadýchali výparů neznámé látky.

ČTK o tom informoval česká policejní mluvčí Jana Balogová a dodala, že k neštěstí došlo na nákladním nádraží ve městě Vrútky, v Martinském okrese.

Zaměstnanci nejmenované pražské firmy ve věku 26 a 31 let měli podle Balogové zkontrolovat cisternu.

Po otevření poklopu cisterny se jeden z mužů nadýchal neznámé látky a spadl dovnitř, druhý zaměstnanec české firmy mu přispěchal na pomoc, ale spadl dovnitř také, píše server Čas.sk.

Přivolaní záchranáři už Čechům nedokázali pomoci.

Na místě zasahují hasiči z protichemické jednotky, co vlastně bylo v cisterně, zatím není jasné.  


 

Právě se děje

před 32 minutami

Sněmovna přes výhrady podpořila vznik stálých senátních obvodů

Sněmovna přes výhrady opozice podpořila v prvním kole vládní návrh na zavedení stálých obvodů pro volby do Senátu. Zamítnutí novely ve středu Piráti neprosadili. Návrh před dalším schvalováním projedná ústavně-právní výbor a také ústavní komise.

Předseda výboru Marek Benda (ODS) označil za mimořádně nešťastné a nerozumné řešení, kdy ústavní zákon vyjmenovává skoro všechny obce. Podle Pirátů návrh nabourává z dlouhodobého hlediska rovnost hlasovacího práva, když se bude výrazně lišit počet obyvatel v navrhovaných obvodech.

"Jsou konstruované často nepochopitelným způsobem," uvedl pirátský místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal. Nadhodil možnost přepočítávat obyvatele obvodů třeba jednou za 12 let a podle toho je měnit. Vládě vytkl, že navržené vymezení nerespektuje správní příslušnost ani spádovost obcí, na což poukázal i komunista Stanislav Grospič.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Britská Dolní sněmovna odmítla změny v brexitovém zákoně

Britská Dolní sněmovna ve středu odmítla všechny změny, které v prováděcím zákonu k brexitové dohodě učinila horní komora. Sněmovna lordů chtěla mimo jiné lépe chránit občany EU či dětské uprchlíky. Návrh brexitového zákona nyní znovu poputuje do horní komory, která se může opět pokusit přijmout dodatky. Podle agentury Reuters ale termín brexitu v ohrožení není. Británie by měla EU opustit 31. ledna, tedy za devět dní.

Poslanci Dolní sněmovny, ve které mají konzervativci premiéra Borise Johnsona výraznou většinu, schválili návrh zákona o brexitu již 9. ledna. Sněmovna lordů, v níž mají více zástupců opoziční labouristé a liberální demokraté, ale tento týden k vládnímu textu připojila pět dodatků.

Zdroj: ČTK / Reuters
Další zprávy