Na Slovensku zemřeli dva Češi, nadýchali se výparů

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 8. 2015 17:25
Během kontroly vlakové cisterny na severu Slovenska se nadýchali výparů neznámé látky.
Sanitka, ilustrační foto
Sanitka, ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Bratislava - Dva čeští pracovníci zemřeli v pátek na severu Slovenska poté, co se během kontroly odstavené vlakové cisterny nadýchali výparů neznámé látky.

ČTK o tom informoval česká policejní mluvčí Jana Balogová a dodala, že k neštěstí došlo na nákladním nádraží ve městě Vrútky, v Martinském okrese.

Zaměstnanci nejmenované pražské firmy ve věku 26 a 31 let měli podle Balogové zkontrolovat cisternu.

Po otevření poklopu cisterny se jeden z mužů nadýchal neznámé látky a spadl dovnitř, druhý zaměstnanec české firmy mu přispěchal na pomoc, ale spadl dovnitř také, píše server Čas.sk.

Přivolaní záchranáři už Čechům nedokázali pomoci.

Na místě zasahují hasiči z protichemické jednotky, co vlastně bylo v cisterně, zatím není jasné.  


 

Právě se děje

před 5 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy