Na Slovensku zemřeli dva Češi, nadýchali se výparů

ČTK ČTK
Aktualizováno 21. 8. 2015 17:25
Během kontroly vlakové cisterny na severu Slovenska se nadýchali výparů neznámé látky.
Sanitka, ilustrační foto
Sanitka, ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

Bratislava - Dva čeští pracovníci zemřeli v pátek na severu Slovenska poté, co se během kontroly odstavené vlakové cisterny nadýchali výparů neznámé látky.

ČTK o tom informoval česká policejní mluvčí Jana Balogová a dodala, že k neštěstí došlo na nákladním nádraží ve městě Vrútky, v Martinském okrese.

Zaměstnanci nejmenované pražské firmy ve věku 26 a 31 let měli podle Balogové zkontrolovat cisternu.

Po otevření poklopu cisterny se jeden z mužů nadýchal neznámé látky a spadl dovnitř, druhý zaměstnanec české firmy mu přispěchal na pomoc, ale spadl dovnitř také, píše server Čas.sk.

Přivolaní záchranáři už Čechům nedokázali pomoci.

Na místě zasahují hasiči z protichemické jednotky, co vlastně bylo v cisterně, zatím není jasné.  


 

Právě se děje

před 22 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy