reklama
 
 

Drží mě tu jako zvíře, stěžuje si Krejčíř na podmínky ve vězení. Vyhrožuje, že spáchá sebevraždu

12. 7. 2018 16:50
Radovan Krejčíř si stěžuje na matraci ve věznici nebo že mu nechutná "africké jídlo".

Johannesburg - Uprchlý český podnikatel Radovan Krejčíř, který si odpykává trest v Jihoafrické republice, si stěžuje na podmínky v tamní věznici. Varuje, že by kvůli nim mohl spáchat sebevraždu. 

Odsouzený podnikatel si už dříve stěžoval na řadu věcí. Jeho cela je prý malá, dozorci mu zabavili počítačové vybavení a nedovolují mu telefonovat s rodinou přes Skype.

Také postel má špatnou matraci, která není vhodná pro jeho bolavá záda, napsal tamní list Times Select. Nechutná mu ani "africké jídlo". "Drží mě tu jako zvíře, žádná lidská bytost si nezaslouží, aby ji drželi v kleci," uvedl Krejčíř. Žádá proto, aby úřady jeho situaci prověřily.

Kvůli těmto nedostatkům se Krejčíř už dříve obrátil na soud. Ten rozhodl, že vězeň má dostat ortopedickou matraci a počítač, aby se mohl připravit na další soudní proces, který ho teprve čeká. O ten ale následně přišel.

"Domnívám se, že postoj úřadů má za cíl, aby mě zabily nebo aby mě dostaly do takové situace, že podmínky budou tak nesnesitelné, až budu nucen se zabít sám," napsal Krejčíř v dopise určeném pro jihoafrické speciální jednotky policie Hawks. Ty by měly dopis obdržet podle informací listu Times Select až příští týden.

Mluvčí jihoafrických věznic Logan Maistry nicméně Krejčířovu stížnost odmítá. "S vězni musí být neustále nakládáno jako s lidskými bytostmi, které mají všechna práva jako občané naší země," uvedl.

Vedení věznice pak dodalo, že s Krejčířem nakládá stejně jako s ostatními vězni. "Má přístup k počítači pro své vlastní užití v blízké pracovně. Do jeho cely byl nainstalován monitor, aby měl přístup ke všem dokumentům. Do týdne se ale zjistilo, že zařízení používá k jiným účelům."

Křejčíř si odpykává 35letý trest za únos a pokus o vraždu ve věznici s maximální ostrahou Leeuwkop na předměstí Johannesburgu.

Mezitím ho čeká ještě další proces. Čelí obvinění z vraždy, podvodu, pokusu o útěk a spiknutí za účelem vraždy.

autor: Simone Radačičová | 12. 7. 2018 16:50

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama