V Portugalsku musela nouzově přistát už dvě letadla. Hlásila technickou závadu

Zahraničí Zahraničí
12. 11. 2018 17:19
Letadlo nizozemské společnosti Transavia, které mířilo z portugalské Madeiry do Amsterdamu, mělo technické problémy. Muselo proto v pondělí po poledni nouzově přistát na jihu Portugalska. Na palubě bylo 149 pasažérů. Podle portugalských médií piloti hlásili problémy s tlakem a žádali o nouzové přistání. Boeing 737 nakonec na letiště ve Faru doprovodily portugalské stíhačky F-16. Celý incident se odehrál necelých 24 hodin poté, co jinému letadlu v portugalském vzdušném prostoru selhala navigace. Také v tomto případě musely asistovat portugalské stíhačky. Stroji kazašské společnosti Air Astana se šesti pasažéry na palubě se podařilo bezpečně přistát až na třetí pokus na letišti ve městě Beja.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 16 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy