reklama
 
 

Doživotí platí. Dánský konstruktér Madsen se u soudu omlouval rodičům zavražděné ženy

26. 9. 2018 15:49
Konstruktér Peter Madsen se odvolal proti dřívějšímu rozsudku za vraždu novinářky, ani tentokrát ale neuspěl. Doživotní trest platí.

Kodaň - Dánský soud ve středu zamítl odvolání konstruktéra Petera Madsena, který si v dubnu vyslechl za vraždu švédské novinářky Kim Wallové na své ponorce trest doživotního vězení. Informovala o tom agentura AP. Madsen se neodvolával proti samotnému doživotí, ale proti tomu, že na rozdíl od jiných případů v Dánsku nebylo nijak časově omezené.

Sedmačtyřicetiletý Dán Madsen byl 25. dubna odsouzen na doživotí za vraždu třicetileté Wallové, která zemřela na jeho ponorce loni v srpnu. Oběť podle soudu mučil, sexuálně zneužil, zavraždil a mrtvé tělo pak rozřezal a hodil do moře.

Konstruktér přitom svůj čin předem chladnokrevně naplánoval, konstatoval soud.

Zločinci odsouzení v Dánsku na doživotí v průměru stráví ve vězení 16 let. Prokuratura ale na základě dánského trestního zákoníku požádala, aby v daném případě byl odsouzený ve vězení držen tak dlouho, dokud bude považován za nebezpečného.

Madsen, který popírá, že by Wallovou zavraždil, dubnový verdikt soudu přijal. Odvolal se jen proti neomezené délce věznění. Odvolací soud se ale ztotožnil s rozhodnutím nižší instance.

"Hrozně moc se omlouvám Kiminým příbuzným za to, co se stalo," řekl ve středu Madsen u soudu, k němuž si rozsudek přišli vyslechnout i rodiče zavražděné Ingrid a Joachim Wallovi.

Vynálezce Madsen původně tvrdil, že novinářku, která ho kvůli psaní reportáže doprovázela na plavbě ponorkou, v pořádku vysadil na břeh. Později prohlásil, že zemřela nešťastnou náhodou, když na ni spadl těžký poklop ponorky. Pak výpověď ještě jednou změnil a řekl, že se nadýchala oxidu uhelnatého uvnitř jeho podomácku vyrobeného plavidla, zatímco on sám byl na venkovní palubě. Madsen nicméně přiznal, že se těla následně rozhodl zbavit, rozřezal je a hodil do moře. Ponorku pak nechal záměrně ztroskotat.

autor: ČTK | 26. 9. 2018 15:49

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama